Kącik rodzica

Galeria

Powrót do Galeria

Eksperyment naukowy w grupie Żabek

Na wtorkowych zajęciach w naszej grupie dzieci miały okazję obserwować trzy eksperymenty naukowe, dzięki którym mogły dowiedzieć się „Jak powstaje tęcza”. Na początku zajęć omówiliśmy kolory z których składa się tęcza, jak również przypomnieliśmy sobie że zjawisko to występuje podczas deszczu i świecącego słońca.

Do pierwszego zadania wystarczyła sama płyta CD oraz lampka. Podczas tego eksperymentu musieliśmy pamiętać o skierowaniu na płytę źródło światła.

Do przygotowania kolejnego eksperymentu potrzebowaliśmy: jedno opakowanie Skittles oraz ciepłą wodę. Następnie na talerzu, ułożyliśmy po okręgu cukierki Skittles, później do środka wlaliśmy podgrzaną wodę. Cukierki powinny być zanurzone mniej więcej do połowy. Po odczekaniu kilka sekund zaczęły dziać się czary…

Do trzeciego eksperymentu użyliśmy cztery kolory farb, cukier, cztery szklanki, strzykawkę oraz łyżkę. Do szklanek dodawaliśmy kolejno: jedną, drugą, trzecią oraz czwarta łyżkę cukru. Następnie do każdej szklanki dolewaliśmy ciepłą wodę i wszystko mieszaliśmy do rozpuszczenia. W kolejnym etapie dodaliśmy farbę i wszystko mieszaliśmy. Na zakończenie nalewaliśmy strzykawką roztwory, zaczynając do czterech łyżek, a kończąc na jednej. Była to wspaniała zabawa dla naszych maluchów.

Justyna Krzyszczak

Inne Galerie

Przedszkole niepubliczne

“Akademia Młodego Człowieka”
ul. Starowiejska 303, 08-110 Siedlce
tel.: 517 866 010
tel.: 506 410 815
e-mail: przedszkole@akademiamc.pl

Dojazd do przedszkola w Siedlcach
Copyright © 2021 Akademia Młodego Człowieka Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt: TOJA.org | Budowa strony: L77.pl