Kącik rodzica

Galeria

Powrót do Galeria

Wycieczka do teatru

19 listopada 2014 r. przedszkolaki z Akademii Młodego Człowieka w towarzystwie opiekunów wyruszyły na wycieczkę do teatru na koncert z cyklu “Spotkanie z folklorem” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi  Siedleckiej ,,Chodowiacy” im. A. Siwkiewicz.  Przesłaniem koncertu było zaprezentowanie pięciu polskich tańców narodowych: poloneza, krakowiaka, kujawiaka, oberka i mazura, a także ukazanie ich charakterystycznych cech muzycznych, tanecznych oraz barwnych strojów.  Nasze dzieci miały możliwość obejrzenia pełnego uroku, koloru i wesołych piosenek widowiska. Wszystkim bardzo się podobało, tym bardziej, że mieliśmy bliski kontakt ze sceną. Siedzieliśmy w pierwszych rzędach i aktywnie uczestniczyliśmy w przedstawieniu a nogi same się rwały do tańca.  Barwne kostiumy i piękna muzyka zachwyciły wszystkich widzów: zarówno tych ,,małych”, jak i tych nieco ,,starszych”. Koncert bardzo się nam podobał, zwłaszcza Mai, Dawidkowi, Zosi i Michałkowi z grupy Motylków oraz Mikołajowi P. i Hani z grupy Pszczółek, którzy jako chętni zgłosili się i mieli możliwość wystąpienia na scenie teatralnej i zatańczenia poloneza.

Przedstawienie było również doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności wokalnych naszych małych artystów. Hania bez żadnej tremy przed wielką sceną, przepięknie zaśpiewała piosenkę pt: ,,Krakowiaczek”. Wszyscy byli zachwyceni i nagrodzili ją głośnymi brawami. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji, z uśmiechem na ustach ruszyliśmy w drogę powrotną do przedszkola, w którym czekał na nas pyszny obiad.

Powrót autokarem był dla nas dodatkową atrakcją. Choć od wycieczki minęło już kilka dni, dzieci  cały czas wspominają i pytają ,,Kiedy pojedziemy na następną wycieczkę autokarem?:)

Karolina Karwowska

Inne Galerie

Przedszkole niepubliczne

“Akademia Młodego Człowieka”
ul. Starowiejska 303, 08-110 Siedlce
tel.: 517 866 010
tel.: 506 410 815
e-mail: przedszkole@akademiamc.pl

Dojazd do przedszkola w Siedlcach
Copyright © 2021 Akademia Młodego Człowieka Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt: TOJA.org | Budowa strony: L77.pl