Kącik rodzica

Aktualności

Szalony dzień w Wiewiórkach

Drodzy Rodzice, Prosimy, aby 15 czerwca (poniedziałek) dziewczynki były ubrane w sukienki, natomiast chłopcy w koszule lub ładniejsze T-shirty. Dziękujemy

Drodzy Rodzice,

Prosimy aby dzieci z grupy "Motylki" i "Biedronki" przyniosły na środę (tj. 10.06.2020r.) niepotrzebną płytę CD.

INFORMACJA

Szanowni Państwo

Przypominamy, że w dniu 12 czerwca(piątek) przedszkole jest nieczynne.

W lipcu przedszkole pracuje bez przerwy technicznej. 

Dyrekcja

Tydzień muzyczny w grupie "Wiewiórek", "Motyli" i "Biedronek"

Drodzy Rodzice,

Prosimy o przyniesienie pustego opakowania po chusteczkach higienicznych ( suchych)  w pudełku w kształcie prostokąta do 13.05. (środa). Pudełko wykorzystamy na wykonanie własnego instrumentu muzycznego.

Dziękujemy 

Procedura przyprowadzania i odprowadzania dzieci do/z przedszkola

Dezynfekcja rąk dzieci
Przekazujemy oficjalne stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie dezynfekcji rąk u dzieci. GIS nie zaleca stosowania środków do dezynfekcji rąk przez dzieci, zwłaszcza do 6. roku życia. Wynika to z możliwości wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych, przede wszystkim reakcji uczuleniowych. Zapewniamy ścisłe przestrzeganie przez dzieci mycia rąk mydłem antybakteryjnym zgodnie z obowiązującymi procedurami według wytycznych GIS i Ministerstwa Zdrowia. 

Wznowienie pracy przedszkola od 11 maja 2020

Szanowni Państwo,

informuję, że podjęliśmy decyzję o uruchomieniu przedszkola od 11.05.2020 r. (poniedziałek). Przedszkole będzie czynne w godzinach od 6:30 do 17.00. Nasza placówka będzie pełniła funkcję opiekuńczo-wychowawczą i dydaktyczną. Dla pozostałych dzieci nauczycielki grup będą realizować kształcenie na odległość. Bardzo proszę o deklarowanie potrzeby przyprowadzenia dziecka do przedszkola i chęci skorzystania z zajęć opiekuńczo-wychowawczych i dydaktycznych na 2 dni przed przyjściem (jest to niezbędne do zapewnienia wyżywienia i opieki). Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, rodziców i pracowników, w czasie pracy przedszkola będzie ściśle przestrzegana Procedura bezpieczeństwa oraz procedura odbierania i przyprowadzania dzieci zgodnie z wytycznymi GIS oraz Ministerstwa Zdrowia.

Z poważaniem

  1. Pogonowska-Machała

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą:

- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

 

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

 

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

INFORMACJA

Szanowni Rodzice i Opiekunowie! W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich. 

INFORMACJA

INFORMACJA

Przedszkole niepubliczne

Akademia Młodego Człowieka

Przedszkole Niepubliczne
ul. Starowiejska 303, 08-110 Siedlce
tel.: 517 866 010
tel.: 506 410 815
e-mail: przedszkole@akademiamc.pl

Dojazd do przedszkola w Siedlcach
Copyright © 2024 Akademia Młodego Człowieka Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt: TOJA.org | Budowa strony: L77.pl